Smejkalovky pomáhají

Projekt Smejkalovky pomáhají navázal na předchozí ročníky projektu Cvičení s Monikou, jenž má za úkol sbližovat svět zrakově postižených a lidí, kteří se s tímto problémem ještě nesetkali.

Patronem projektu se stal zpěvák Jaro Smejkal, jehož součástí image jsou právě nedioptrické brýle – Smejkalovky, které je možno zakoupit na této sportovní akci.

1. ročník projektu se uskutečnil 22.8.2015 v Olomouci–Čechových sadech, 2. ročníku se pak 25. 8. 2016 v Olomouci-Smetanových sadech zúčastnil také legendární gólman Dominik Hašek. Výtěžek z prvního ročníku projektu se nadace rozhodla věnovat na nákup kompenzační pomůcky pro nevidomou paní Marii K., která trpí cukrovkou a je upoutána na vozík. Z výtěžku druhého ročníku bude podpořen nákup lékařského přístroje na předoperační vyšetření krevního řečiště očí, a to bez kontrastní látky, na kterou jsou někteří pacienti alergičtí. Přístroj umožňuje vyšetření bez této kontrastní látky a poskytuje další důležité informace. Díky všem zúčastněným se podařilo navodit krásnou atmosféru. Sportovcům i sponzorům tímto velice děkujeme za velkou podporu a za to, že nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří to potřebují.

Více o Smejkalovkách pomáhají v článcích níže:

Článek v Olomouckém deníku - I. ročník.

Článek v Olomouckých listech – II. ročník.

 

Odkazy Podporují nás

Rádio Haná

Český rozhlas Olomouc

Rádio Rubi

WebZdarma.cz